Okulumuzda bulunan STEAM merkezinde Robotik, İnovasyon, Kodlama, Elekrtik-Elektronik, Modelleme ve Fotoğrafçılık ve Görsel Sanatlar olmak üzere 8 adet STEAM atölyesi bulunmaktadır. Ayrıca Laboratuvar ve Fikir & Edebiyat atölyelerimizde öğrencilerimiz akademik başarısını “Uygulayarak Öğrenme” kapsamında geliştirmekteler.

1. Kodlama & Maker atölyesinde ardunio, python ve java eğitimleri alıyoruz.

2. Elektrik-Elektronik atölyesinde temel elektrik dersleri alıyoruz.

3. Fotoğrafçılık ve Görsel Sanatlar atölyesinde ise fotoğrafçılık dersi veriliyor ve yapmış olduğumuz TÜBİTAK projeleri sergileniyor.

4. Modelleme atölyesinde Fisher Technic setleri ile köprü, dönme dolap gibi modelleme ve mühendislikle ilgili yapıları yaparken karşımıza çıkan sorunlara karşı daha çözücü yaklaşıyoruz.

5. Robot atölyesinde LEGO setleri ile 6. Sınıftan başlayan eğitim ile LEGO setleri hakkında bilgi sahibi oluyoruz.

6. Fikir & Edebiyat atölyesinde okuduğumuz kitapları sınıfça beraber yorumluyor ve kitaplar hakkında birbirimizle bilgi paylaşımı yaparak kendimizi geliştiriyoruz.

7. Laboratuvarda fizik ve kimya gibi dersleri işliyor ve bu derslerle ilgili deneyler yaparak daha iyi öğrenmiş oluyoruz.8. İnovasyon atölyesi ise bütün bilgileri birleştirip prototipi ortaya koyduğumuz yer.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir